DCSIM Yara Savunma Simülatörü

DCSIM Yara Savunma Simülatörü

Temelde çeşitli hasar senaryolarında gemi hasar kontrolü ve onarımında mürettebat eğitimi için gerçekçi ve stresli, bununla birlikte kontrollü bir ortamı simüle eden bir eğitim yöntemidir

DCSIM Yara Savunma Simülatörü

Yara Savunma Simülatörü (DCS) (Damage Control Simulator), temelde çeşitli hasar senaryolarında gemi hasar kontrolü ve onarımında mürettebat eğitimi için gerçekçi ve stresli, bununla birlikte kontrollü bir ortamı simüle eden bir eğitim yöntemidir. Ayrıca DCS, hem savaş hem de barış zamanlarında mürettebat eğitimi için kullanılabilir. Daha sonra, hasarı kuşatmak ve gemiyi kurtarmak için, mürettebatın benzer durumlarda eğitimden kazanılan verimlilik, uzmanlık ve güvenle tehdide yanıt verebilmesi gerekir. DCS’de oluşturulan gerçekçi hasar senaryoları ve kriz, kursiyerler arasındaki korkuyu uzaklaştırmaya ve ekip oluşturma özelliklerini iyileştirmeye, böylece onları denizde öngörülemeyen zorluklara ve acil durumlara hazırlamaya paha biçilmez katkıda bulunur.

METEKSAN SAVUNMA Ana yükleniciliğinde yurt dışında Güney Kore, Katar, Umman Deniz Kuvvetleri İçin  Yurt içinde ise Ülkemiz Deniz Kuvvetleri için DCSIM YARA SAVUNMA SİMÜLATÖRÜ projeleri tamamlanmış ve kullanıma sunulmuştur.

online egitim